day : 10/11/2015 4 sonuç

Cheesecake (Porsiyonluk)

Tek porsiyonluk cheesecake harika bir fikir, bir kere çok hoş görünüyorlar. İnsanın yemeden önce karşına alıp izleyesi sevesi geliyor. Ayrıca koca bir tepsi yapıp ziyan edeceğinize herkese yiyebileceği kadar ikram etmiş oluyorsunuz. Sonuç mükemmel. Sosunu mevsimine değiştirip istediğiniz meyveyi kullanabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Fırın Makarna Yapımı

Fırın makarna herkesin bayılarak yediği bir tarif. Hele bir de kıymalı ise ve üzerinde nar gibi kızarmış kaşar peyniri varsa. Bizim kıymalı fırın makarnayı diğer tariflerden ayıran özelliği fırın makarnanın şekli. Çünkü biz onu yuvarlak kelepçeli kalıpta pişirdik :D bu yüzden Pastaya benziyor :)

Milföy ile Kolay Tatlı

İşte size kolay mı kolay, enfes bir tatlı tarifi. Milföylü basit bir tatlı. Evde hazırladığımız muhallebi ile fırında nar gibi kızarttığınız milföylerin arasını dolduruyoruz. İşte tatlının hazır :) Üzerine pudra şekeri serptik mi tamamdır. Detaylar Videomuzda.

Havuçlu Lahana Turşusu Yapımı

Lahana Turşusunu havuç rendesiyle (doğranmış havuçtan ziyade rendelenmiş havuç'u turşu yapmanın turşuyu daha lezzetli yaptığını düşünüyorum) birlikte denemeyen varsa korkmasın. Bu şahane turşuyu yaptığınız için hiç pişman olmayacaksınız :)