Çamaşır Makinesi Deterjan Kutusu Nasıl Temizlenir

Giysilerimizi, kıyafetlerimizi tertemiz yapan çamaşır makinemizin de ara sıra temizliğe ihtiyacı vardır. Özellikle de kireç ve biriken deterjan kalıntıları, zamanla makinenin çalışma kalitesini düşürür ve deterjan kutusunun içinde ve altında istenmeyen görüntü, kötü koku ve bakteri oluşumuna neden olabilir.
işte size makinanın ve deterjan kutusunun temiz kalması için basit bir kaç öneri.

Makinanızı 3-6 ayda bir yüksek dereceli ısıda, deterjan ekleyerek, ön yıkamalı ve boş olarak çalıştırın. Bu makinanın ve tambur kısmının temizliği için gerekli bir işlem.

Deterjan çekmecesi için ise bir kaç yöntem tavsiye edeceğim. Öncelikle deterjan kutusu makinenizden rahatlıkla çıkabilen bir parçadır. Bazı çamaşır makinelerinde yumuşatıcı gözüne bastırarak, bazılarında ise dip kısmına bastırarak çıkarabilirsiniz. Çekmeceyi musluğun altında herhangi bir temizleme maddesi kullanarak eski bir diş fırçası ile köşe bucak fırçalayarak temizleyebilirsiniz veya bana göre en etkili yöntem direk bulaşık makinesine atıp yıkayabilirsiniz ki bu yöntemle diş fırçasının erişemediği kısımları bile temizlemiş oluyorsunuz. Tabiki bulaşık makinası boşken yapıyoruz bu işlemi.

Çamaşır Makinesi Deterjan Kutusu Nasıl Temizlenir hakkında yorum yapılmamış.