Göz Makyajı Teknikleri

Kadınların olmazsa olmazlarının arasında olan makyaj denildiğinde, çarpıcı gözler isteriz. Göz makyajı denildiğinde, dikkatli bir şekilde yapmadığınızda ortaya komik sonuçlar çıkabileceği gibi, sinirleriniz de bozulabilir. Doğru şekilde yapılan makyajla bakışlarınız bile değişir. Gideceğin ortama göre değişkenlik gösteren makyajı doğru yapmak bir beceri ve bilgi işidir.

Profesyonel Makyöz Ceylin Arpakuş tan Göz makyajı ile ilgili bir kaç tüyo alalım.

Göz rengine göre makyaj yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri göz koyu ise onu daha çok boğmamaktır. Örneğin saç rengi ve gözleri de koyu olan bir kişiye kahverengi tonları uygulanırsa boğulmuş bir görüntü ortaya çıkar. Daha açık tonlarda ve hafif gölgelendirme şekliyle makyaj uygulamak gerekir.

Açık renk gözleri ortaya çıkartmak için dumanlı gözler (smokey eyes) makyajı yapılabilir. Yeşil gözlere mürdüm tonları çok yakışır. Mavi gözlere de uygulanan koyu renk makyajlar onları daha çok ortaya çıkartır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de gözler küçük ise içerisine kalem çekmemek gerekir. İçeriden büyütüp, dumanlı şekilde yaymak gerekir. Eyeliner göz şekline uygun çekilmelidir. Yanlış bir eyeliner kullanımı düşük bir gözü daha da düşük gösterebilir. Daha çok inceden kalına doğru ve ifadeyi yukarı kaldıracak bir şekilde biçimlendirilmelidir.

Kaşlar da çok önemlidir çünkü kaş gözü ortaya çıkarmaktadır ve kaşın biçimine uygun olarak da göz makyajı belirlenir.

Profesyonel Makyöz Ceylin Arpakuş

Göz Makyajı Teknikleri hakkında yorum yapılmamış.