İstenmeyen Tüylere Ev Yapımı Maske

İstenmeyen tüylerle bütün kadınların başı dertte. Bir güzellik sabotajcısı olan bu tüylerden kurtulmak için kadınların başvurmadığı yöntem yok. Hatta çoğu kadın kökten kurtulmak amacıyla lazer epilasyon yöntemine bile başvuruyor. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için en iyi çarelerden biri olsa da fazla masraflı ve her bütçeye uygun değil. Bu nedenle her kadının istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon yöntemine başvurabilmesi mümkün değil.

Eğer tüylerinizden sonsuza dek kurtulmak için lazer epilasyon yöntemini kullanamayanlardansanız üzülmeyin. İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için kullanabileceğiniz daha hesaplı hem de doğal bir yöntem var. Ana maddesi nohut unu olan bu maske hem tüyleri azaltıyor hem de daha ince çıkmasını sağlıyor.

Malzemeler

Nohut unu
Sandalağacı tozu
Krema
Hardal yağı
Zerdaçal tozu

Tüylenmeyi azaltan maskenin yapılışı

2 kaşık nohut ununu kaseye koyun. 1 kaşık krema, 2 kaşık sandalağacı tozu, 1 kaşık hardal yağı, 1 kaşık gül suyu ve bir tutam zerdaçal ekleyin. Malzemeleri macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve vücudunuzda rahatsızlık duyduğunuz bölgeye sürün. Yalnız bu maskenin hemen etkisini göstermesini beklemeyin, tam etki için bir kaç ay bu uygulamayı yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda güneş yanıklarını da azaltan bu karışım koyu lekelerden de kurtulmanızı sağlayarak cildi beyazlatıyor.

İstenmeyen Tüylere Ev Yapımı Maske hakkında yorum yapılmamış.